Thursday, 11 August 2016

Winners #62

Hi All

Time for us at TIME OUT to announce the winners of our 'Home Sweet Home' challenge.

We will get straight to it!

Top at Taking TIME OUT:

Rema


Congratulations, we loved your card. If you would like to join us as a Guest Designer for a future challenge please contact Nonni at nonniscards@gmail.com within a week.

Here is the badge for your blog:


Our Honourable Mentions go to:

Becca


Superb cards and here is your badge:


There is still time to join in our current challenge:

Holidays with the optional twist of no sentiment (stamped sentiments allowed)

If you twist with us you could win £15 gift voucher from our fabulous sponsor Uniko (Randomly drawn)

Uniko

We are joined by our talented Guest Designer Aileen. Don't forget to take a look at her blog Colour and Sparkle-it is full of creative projects.

Here is what Aileen and some of the DT have created to inspire you:
Sandie
Using Sponsor ImagesGerrinaNow it is your turn to take some TIME OUT. You have until Wed August 18th 5pm BST to join in the fun!


8 comments:

MA-MI said...

Thanks for choosing my card as one of the top picks and congratulations to the other winners. Ladies, you've made my day! Hugs, Maja

Becca Cruger said...

Awww - thank you for the honor! What a happy way to start the day! And what a great lineup of inspiration for the new challenge!

Rema DeLeeuw said...

Thanks for choosing my card as the winner and congrats to all the others!

is was said...

IEEE Final Year Project centers make amazing deep learning final year projects ideas for final year students Final Year Projects for CSE to training and develop their deep learning experience and talents.

IEEE Final Year projects Project Centers in India are consistently sought after. Final Year Students Projects take a shot at them to improve their aptitudes, while specialists like the enjoyment in interfering with innovation.

corporate training in chennai corporate training in chennai

corporate training companies in india corporate training companies in india

corporate training companies in chennai corporate training companies in chennai

I have read your blog its very attractive and impressive. I like it your blog. Digital Marketing Company in Chennai Project Centers in Chennai

KAAN SOGAN said...

rastgele görüntülü konuşma - kredi hesaplama - instagram video indir - instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - instagram takipçi satın al - instagram beğeni satın al - instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al - binance güvenilir mi - binance güvenilir mi - binance güvenilir mi - binance güvenilir mi - instagram beğeni satın al - instagram beğeni satın al - polen filtresi - google haritalara yer ekleme - btcturk güvenilir mi - binance hesap açma - kuşadası kiralık villa - tiktok izlenme satın al - instagram takipçi satın al - sms onay - paribu sahibi - binance sahibi - btcturk sahibi - paribu ne zaman kuruldu - binance ne zaman kuruldu - btcturk ne zaman kuruldu - youtube izlenme satın al - torrent oyun - google haritalara yer ekleme - altyapısız internet - bedava internet - no deposit bonus forex - erkek spor ayakkabı - webturkey.net - karfiltre.com - tiktok jeton hilesi - tiktok beğeni satın al - microsoft word indir - misli indir

blogger said...

Tamamen Otomatik Sistem ile Siparişleriniz 7 Gün 24 Saat Hızlı ve Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlanmaktadır. instagram takipçi satın al ve daha fazlası.

instagram takipçi satın al

instagram beğeni satın al

instagram takipçi satın al

instagram takipçi satın al

instagram takipçi satın al

instagram takipçi satın al

instagram takipçi satın al

takipçi satın al

ucuz takipçi satın al

tiktok takipçi satın al

gipaş tekstil said...

toptan iç giyim tercih etmenizin sebebi kaliteyi ucuza satın alabilmektir. Ürünler yine orjinaldir ve size sorun yaşatmaz. Yine de bilinen tekstil markalarını tercih etmelisiniz.

Digitürk başvuru güncel adresine hoşgeldiniz. Hemen başvuru yaparsanız anında kurulum yapmaktayız.

tutku iç giyim Türkiye'nin önde gelen iç giyim markalarından birisi olmasının yanı sıra en çok satan markalardan birisidir. Ürünleri hem çok kalitelidir hem de pamuk kullanımı daha fazladır.

nbb sütyen hem kaliteli hem de uygun fiyatlı sütyenler üretmektedir. Sütyene ek olarak sütyen takımı ve jartiyer gibi ürünleri de mevcuttur. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu'da çokça tercih edilmektedir.

yeni inci sütyen kaliteyi ucuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Çok çeşitli sütyen varyantları mevcuttur. iç giyime damga vuran markalardan biridir ve genellikle Avrupa'da ismi sıklıkla duyulur.

iç giyim ürünlerine her zaman dikkat etmemiz gerekmektedir. Üretimde kullanılan malzemelerin kullanım oranları, kumaşın esnekliği, çekmezlik testi gibi birçok unsuru aynı anda değerlendirerek seçim yapmalıyız.

iç giyim bayanların erkeklere göre daha dikkatli oldukları bir alandır. Erkeklere göre daha özenli ve daha seçici davranırlar. Biliyorlar ki iç giyimde kullandıkları şeyler kafalarındaki ve ruhlarındaki özellikleri dışa vururlar.

Ponzaar said...
This comment has been removed by a blog administrator.